Produkt dostępny

Coligone Liquid

74,07 zł
Dostawa w ciągu 2 dni

Szybki sposób na wrzody.

Mieszanka paszowa uzupełniająca dla koni

Pojemność

Opis

Coligone Liquid został opracowany aby wesprzeć trawienie u koni, u których zdiagnozowano wrzody w żołądku lub istnieje ryzyko ich występowania w jego rejonie bezgruczołowym. 

U koni w intensywnym treningu, poddanym stresowi związanemu  z częstymi podróżami, może dojść do wystąpienia owrzodzeń, których przyczyną najczęściej jest działanie kwasów na górną część żołądka. Owrzodzenia płaskonabłonkowe często mogą ograniczać wydolność, a u koni wyścigowych mogą wiązać się ze spadkiem długości kroku podczas galopowania. Badania pokazują również, że może to mieć wpływ na mechanikę oddychania.

Coligone Liquid zawiera unikalny polisacharyd pozyskany z wodorostów morskich; łatwo wiąże się z wodą w żołądku, tworząc strukturę przypominającą tratwę na powierzchni kwasu żołądkowego. Ta tratwa chroni przed wrzodami gdy koń jest w ruchu zapewniając, że kwas żołądkowy nie wejdzie w kontakt z wrażliwą, bezgruczołową częścią żołądka.

Ponadto Coligone zawiera również wodorowęglany; te środki zobojętniające kwas działają w celu zneutralizowania nadmiaru kwasu w żołądku i mogą być korzystne dla koni o wyższym niż normalny poziomie kwasu. Poziomy kwasów mogą być zwiększone ze względu na dietę, reżimy treningowe i stres środowiskowy. Zaleca się, aby te czynniki zostały uwzględnione przed wprowadzeniem dodatkowych składników do diety. Gdy podjęto kroki w celu kontroli czynników zewnętrznych, dodanie Coligone do diety może pomóc w zarządzaniu ryzykiem i w ograniczaniu występowania owrzodzeń żołądka

Dawkowanie:

Źrebaki – 25ml/2xdziennie

Konie – 50ml/2xdziennie

Szczegóły produktu

Marka
H Bradshaw's
Pojemność
500 ml